• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історична довідка

Історична довідка.

Відомості про історію виникнення Жовтневої бібліотеки сягають далеко в минуле. Ще в "Миколаївській газеті" за 3 жовтня 1912 року було опубліковано, що в селиші Богоявленське відкривається біблотека-читальня на кошти членських внесків та пожертвувань.

Вже в 1925-м році в с. Богоявленське працювала бібліотека–читальня з книжковим фондом 2124 примірники. В бібліотеці працював лише один бібліотекар, який обслуговував 268 читачів.

В 20-ті роки вся масово-політична робота зосереджувалась у клубі-театрі, агітпункті, сільбуді та восьми хатах-читальнях.

Після Великої Вітчизняної війни, за свідченням очевидця, відомого краєзнавця нашого міста Касьяновського Валентина Олександровича, бібліотека почала працювати з 1944-го року і , була розташована між вулицями Ольшанців та пр. Октябрьський у двоповерховому приміщенні заводу “Анре Марті”. З 1945 року бібліотека розмістилася в колишньому райкомі компартії.

В 50-ті роки в земській школі, а далі будинку піонерів працювала дитяча бібліотека. Сучасне покоління, мешканці Жовтневого району, які в ті роки були дітьми, добре пам’ятають бібліотекарів дитячої бібліотеки: Шифріц Надію Василівну і Чміль Євдокію Андріївну, котрі все своє життя присвятили Жовтневій дитячій бібліотеці. В дитячій бібліотеці працювала також відома зараз в нашому місті, Стоянова Валентина Іллівна. Всі працівники дитячої бібліотеки користувалися авторитетом і довірою читачів та жителів району. Чміль Євдокія Андріївна була дуже творча, ерудована людина, працелюбністю якої захоплювались читачі – діти та керівники дитячого читання. Декілька поколінь пам’ятають незрівняних бібліотекарів дитячої бібліотеки: Шифріц Надію Василівну, Чміль Євдокію Андріївну, Левитченкову Галину Миколаївну .

В центрі Жовтневого в 50-ті роки відкрилась районна бібліотека для дорослих, яка мала читальний зал та абонемент. Колишні бібліотекарі, а саме Курта Надія Василівна (прац. З 1964-го р.) кажуть, що читачів було багато, в бібліотеці фонд налічував близько 30-ти тис. примірників. Фахівці, які будували завод “Океан”, вечорами відвідували бібліотеку.

В різні роки завідуючими Жовтневою бібліотекою для дорослих працювали Мазуренко Олександра Єфремівна (працювала з 1957-го г.), Могилевець Клавдія Семенівна ( з 1951 –го), Волошина Лідія Йосипівна, Маскова Галина Йосипівна, Леонова-Богза Надія Федорівна (1949 року народження, с. Лимани Жовтневого району Миколаївської областті, відома і почесна людина нашого міста, заслужений працівник культури, директор державної наукової областної бібліотеки ім. Гмирьова і кавалер ордена ім. Княгині Ольги).

1979 рік – рік централізації. Жовтнева районна бібліотека для дорослих та дитяча бібліотека стали центральними. До системи ввійшли 30 бібліотек–філій. За роки централізації найкраще поповнювалися бібліотечні фонди. Від 30–40 тисяч примірників щорічно. В перші роки централізації значно розширилися штати бібліотечних працівників, але, починаючи з 90-х, різко скоротилися і штати, і мережа бібліотек.

З 1985-го р. по 1995-й р. бібліотеку очолювала Богданська Наталія Василівна. Розміщувалась бібліотека на вул. Артема 1-а в приміщенні гуртожитку заводу “Океан”, а далі, в 1991-році бібліотеку переселили в будинок Жовтневого райкому компартії по вул. Торговій.

З 1992-го року бібліотека знаходилась в приміщенні Корабельного райвиконкому, а з літа 2002 року бібліотека мешкає в приміщенні будинку культури Жовтневої революції по проспекту Жовтневий 328 і очолює ЦБС з 1995 року Остафійчук Тетяна Григорівна

Кiлькiсть переглядiв: 879

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.