Створення робочого простору (початок роботи)

Як створювати папки, каталоги та особистий простір

Починаючи роботу з комп'ютером необхідно навчитись організовувати робочий простір. Це не складне завдання значно спростить вашу роботу з комп'ютером в майбутньому та допоможе запобігти багатьох ускладнень та втрат важливих даних.

Більшість комп'ютерів під операційною системою Windows мають розділення простору на жорстких дисках на диски "С" та "D". Диск "С" використовується для розміщення файлів та папок системи Windows, диск "D" зазвичай використовується для зберігання даних кристувача.

Для нормальної роботи системи потрібно, щоб на системному диску "С" було вдосталь вільного місця. У випадках, коли диск "С" переповнюється комп'ютер перестає працювати, а в де-яких випадках стає неможливо скопіювати дані та файли з переповненого диску. Тому в край важливо постійно контролювати стан заповнення системного диску. Щоби перевірити об'єм вільного місця на диску "С" увійдіть в "Мій комп'ютер", натисніть правою кнопою миші на диску "С" та оберіть "Властивості"

/Files/images/12.gif

Бузковим кольором відобразиться об'єм вільного місця на диску "С". Для нормального функіонування системі портібно не меньш ніж 1 Гб вільного місця.

Для того, щоб не навантажувати системній диск особистою інформацією, як я і казав раніше, її зберігають на системний диск "D". Але через де-який час роботи таких файлів може бути настільки багато, що, якщо вони раптово знадобляться, їх може бути важно знайти. Тому вкрай важливо заздалегіть створити, так званий "Робочий простір" - це певний набір папок, в які систематизовано будуть вкладатись відповідні до них файли. Назви цих папок універсальні та підійдуть майже для всіх користувачів. Отже треба створити папки:

  • Мої документи - папка для зберігання особистих файлів (документів, рефератів, контрольних, особистих фото та ін.)
  • Відео - папка для зберігання відеофільмів
  • Музика - папка для зберігання музики та кліпів
  • Фото - папка для зберігання домашніх фотографій
  • Малюнки - папка для зберігання малюнків
  • Програми - папка для зберігання улюблених установочних програм.

В кожній з цих папок, в залежності від необхідності, можуть створюватись будь-які внутрьошні папки та каталоги. Якщо за комп'ютером працюють декілька членів родини, то замість папки "Мої документи" для розділення особистого простору можна створити декілька папок та назвати їх відповідно до імен їх власників, наприклад: Папка Петра, Папка Олесі, Папка Матусі. Таким чином кожний користувач буде мати особисту папку, в якій будуть знаходитись його особисті файли.

Створюємо папки

Щоби створити ці папки увійдіть в "Мій комп'ютер" та увійдіть до диску "D". На вільному полі натисніть правою кнопкою миші, та в меню оберіть "Створити \ Створити папку" (або натисніть клавішу "Нова папка"). При цьому з'явиться "Нова папка". Все, що вам залишається - це надати їй ім'я (введіть ім'я папки з клавіатури та натисніть "Ентер") - папка створена. Зробіть це для кожної з вказаних мною папок.

/Files/images/sp.gif

Складайте вашу музику в папку "Музика", фільми в папку "Фільми" та кожен інший файл в спеціально створені папки і на вашому комп'ютері завжди буде лад та порядок.

Примітка 1

На робочому столі також є папка "Мої документи" - це системна папка, яка знаходиться на диску "С". Також на диску "С" знаходиться все, що знаходиться на самому "Робочому столі". Якщо ви зберігатимете файли та документи на робочому столі та в системній папці "Мої документи" то ваші файли будуть займати місце на системному диску. А ми пам'ятаємо, що його перевантаження може призвести до виходу з ладу системи Windows та втраті цих файлів. Щоб тому запобігти скопїюйте важливі для вас файли з робочого столу та папки "Мої документи" в створені вами папки на диску "D", а після цього видаліть ці файли з робочого столу та системнойї папки.

Примітка 2

Для полегшення доступу до особистих папок, які знаходяться на диску "D" можно винести їх ярлики на робочий стіл. При цьому файли і папки, які в них знаходяться залишуться на диску "D" та не будуть завантажувати системний диск. Щоб це зробити увійдіть в "Мій комп'ютер", увійдіть до диску "D", затисніть потрібну папку ПРАВОЮ кнокою миші, перетяніть на робочий стіл та відпустіть кнопку миші. При цьюму з'явиться меню, в якому потрібно вибрати "Створити ярлики". Після цього на робочому столі з'явиться ярлик доступу до папки, завдяки якому можна швидко дістатися потрібної папки.

/Files/images/pp.gif

Кiлькiсть переглядiв: 717

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.