2011 рік. Проект Костянтинівської б\ф - «СЕЛО-НАШ ОБЩИЙ ДОМ, НАВЕДЕМ ПОРЯДОК В НЕМ»

/Files/images/konstantinvska/P4090022.JPGУ 2011році в рамках реалізації проекту Костянтинівська сільська бібліотека відкрила нові можливості в наданні послуг своїм читачам. Завдяки перемозі проекту «Село-наш дом наведем порядок в нем» у конкурсі проектів центру соціальних програм компанії РУСАЛ, сума гранту становила 11 тис.грн.

Бібліотека перетворилася на сучасний зал для читання, з’явились нові меблі, вільний доступ до мережі Інтернет, корисна і необхідна нова література. Мета проекту:об’єднати активну молодь села, здатну зберегти і розвинути найкращі традиції добровільного руху, результатом діяльності якого стало озеленення території села.

В бібліотеку було придбано ноутбук та підключено до Інтернету. Головною метою реалізації проекту стало об'єднання мешканців у дружню команду, навколо ідеї благоустрою та озеленення села Костянтинівка. Свято присвячене відкриттю проекту зібрало біля 150 чоловік, на святі були присутні поважні гостя Голова Жовтневої райдержадміністрації Ракова А.А., Перший заступник голови Райдержадміністрації депутат Обласної ради Тарабрін В.Є., директор центру соціальних програм компанії РУСАЛ, депутат районної ради, директор Жовтневої централізованої бібліотечної системи Остафійчук Т.Г., саме вони і посадили перше дерево в «Сквері Слави».

З дня початку реалізації проекту було проведено велику кількість акцій з прибирання села, в яких брали участь всі вікові категорії населення. Попередньо в бібліотеці був оголошений конкурс на кращий ландшафтний дизайн майбутнього скверу. В результаті спільних зусиль і ідей,підтримці компанії РУСАЛ, меценатам і спонсорам було урочисто відкрито «Сквер Слави». У центрі села, навколо пам'ятника загиблим воїнам, було висаджено величезну кількість дерев, різних чагарників і квітів. Тут же були поставлені лавочки. Всі жителі села приклали зусилля для збереження зеленого куточка. В бібліотеці була створена група волонтерів, яка постійно доглядає за рослинами. Сквер став місцем відпочинку і місцем зустрічей, саме тут були проведені масові заходи в рамках реалізації проекту, присвячені «Дню Перемоги» і «Дню скорботи».

В продовж реалізації проекту бібліотекою було випущено та розповсюджено біля 500 примірників різної інформаційної друкованої продукції.

На протязі реалізації проекту приділялась велика увага роботі з дітьми, адже в бібліотеці з’явилися новітні технології. Зокрема робота з пришкільним табором «Дивосвіт» розпочалась проведення великого свята присвяченого дню Захисту дітей. Впродовж всього тижня в бібліотеці відбувалися різні заходи, вистави та засідання. Бібліотекар велику увагу приділяє налагодженню діалогу зі спонсорами, саме тому не виникає проблем щодо фінансування заходів для дітей. У 2011 році спонсорами свята були постійні партнери бібліотеки Тарабрін В.Е., але також на свято завітали діти з багатодітних сімей села Новоселівка, яких привезли за підтримки - підприємства «Діонісій». Для дітей була проведена конкурсно-розважальна програма з подарунками. Дуже яскраво відбулося свято книги, яке відкрила Королева Книг в яскраво оформленій бібліотеці привітавши всіх присутніх піснею.

Протягом тижня в бібліотеці користувачі читали улюблені вірші, малювали малюнки «Мої улюблені герої»,брали участь у різних конкурсах та вікторинах, а по закінченні тижня читачі заповнили анкету «Бібліотека майбутнього».

Одним з найяскравіших свят в рамках проекту було відзначення 20-річниці Незалежності України. Бібліотекар Сандольська Т.В. підготувала свято-фестиваль «Костянтинівські таланти», на якому жителі села відкрили свої таланти в конкурсах, також була представлена виставка літератури «Країна мрій». Захід зібрав біля 100 мешканців і гостей села Костянтинівка. Свято було дуже яскравим адже багато з присутніх були з намильованими прапорцями на обличчях та одягненими в національні костюми. Усі заходи в рамках проекту відбувалися з залученням великої кількості людей. Особливістю проекту Костянтинівської бібліотеки-філії стало залучення великої кількості мешканців до волонтерської діяльності, адже все літо за деревами висадженими в «Свері Слави» піклувалася група волонтерів.

Свято присвячене закриттю проекту відбулося, як завжди на високому рівні. На заході були присутні поважні гості, зокрема депутат Обласної ради Заступник голови райдержадміністрації Тарабрін В.Е., депутат районної ради директор Жовтневої ЦБС Остафійчук Т.Г.Загальна кількість присутніх становила біля 200 чоловік, це більше 50% населення села. Керівник проекту, бібліотекар Костянтинівської бібліотеки-філії Сандольська Т.В., розповіла присутнім про все що було зроблено в рамках проекту, подякувала волонтерів та всіх хто допомагав в реалізації.

В селі Костянтинівка не має Будинку культури, і саме бібліотекар є організатором всіх масових заходів в населеному пункті. Виконуючи всі функції по обслуговуванню користувачів, функції керівника соціального проекту, бібліотекар користується повагою у мешканців села, представників місцевої влади та соціальних установ. Саме тому проект було успішно реалізовано, а бібліотека отримала постійну підтримку з боку влади та спонсорів, які гарантують підтримку в написанні наступних проектів.

Фотогалерея
Кiлькiсть переглядiв: 371

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.