2011 рік. Проект Новомиколаївської б\ф - «Здоровий спосіб життя»/Files/images/novomikolavsk/P4060081.JPG Мета проекту: Новомиколаївської бібліотеки-філії - популяризація здорового способу життя, шляхом створення центру ЗОЖ на базі бібліотеки.

Сума гранту, який отримала бібліотека, становила 10 тис.грн. Головною метою проекту «ЗОЖ» було залучення молоді проводити своє дозвiлля корисно та цiкаво, утверджуючи здоровий спосiб жи’ття

7 квітня 2011р. в Новомиколаївській бібліотеці-філії Жовтневої ЦБС стартував проект підтриманий центром соціальних програм компанії РУСАЛ - «Здоровий спосіб життя». На відкриття центру до бібліотеки завітала О.І. Ткаченко – заступник голови Жовтневої райдержадміністрації, депутат районної ради - Балло А.А , директор Жовтневої ЦБС – Т.Г.Остафійчук. Також були присутні волонтери проекту - члени клубів за інтересами : «Надія» ; «Шарм» ; «Книголюб». Партнери проекту : Новомиколаївська ЗОШ- директор К.І.Кравчук.; Новомиколаївська С/Рада- сільський голова Н.Г.Стогній; Будинок культури - художній керівник Є.М.Прибильська; Ветеранська організація села Новомиколаївка - голова Л.І.Яковлєва. Завідуюча бібліотекою Тетяна Стройко розповіла всім присутнім, про мету і очікувані результати проекту, що вже зроблено і що планується. Бібліотека завдячуючи грантовому проекту відкрила для своїх користувачів всі можливості комп’ютерних технологій та Інтернету. Приміщення бібліотеки стало затишним і гарним, адже було зроблено капiтальний ремонт, придбано новi меблi. За рахунок виграного гранту в сумi -10 тис.грн. було придбано для центру «ЗОЖ»-компютерну технiку; цифровий фотоапарат; нову, актуальну лiтературу. Реалізація проекту була дуже вдалою адже, кiлькiсть учасникiв масових заходiв проведенних центром «ЗОЖ», говорить сама за себе - 1510 чол. На протязi реалiзацiї проекту( 6 мiсяцiв) бiблiотека провела багато яскравих масових заходів, зокрема спортивне свято - «Тато, мама i я — спортивна сiмя» до Дня сiмї. Акцiя «АЛО! Ми шукасмо таланти» пройшла у бiблiотецi, мала великий успiх серед громади села, особливо молоді. Проведення акції було продовжено на святах присвячених дню Конституцiї та дню молодi. Бiля будинку культури був проведений конкурс «Мiс Новомиколаївка» де змагалися молодi дiвчата села, а в рекламних паузах виступали переможцi «Ало! Ми шукаємо таланти».

Великого резонансу серед жителів села набула акція «Ми за здоровий спосіб життя», яка відбулася в рамках проекту в бібліотеці. На заході були присутні партнери проекту, волонтери та активні читачі бібліотеки. Завідуюча бібліотекою Стройко Т.М. розповіла присутнім про хід реалізації проекту та зробила аналіз анкетування : «Я та мої шкідливі звички» в якому прийняло участь 50 чоловік молоді. Звернула увагу на нові книжкові виставки з літературою по здоровому способу життя: «Здорова нація – сильна держава» ;«Здоровий спосіб життя – це престижно».

Дуже цікаво і яскраво відбулося проведення флеш-мобу, агітбригади в якому взяли участь волонтери проекту. З написами актуальних проблем сьогодення: «СПИД» , «НИКОТИН» , «АЛКОГОЛЬ», «НАРКОТИКИ», «СМЕРТЬ». Молоді активісти викрили та засудили шкідливі звички, а також переконали анархістів, що треба вести здоровий спосіб життя поки ще не пізно. Голова ветеранської організації – Яковлєва Л.І. провела актуальне тестування: «Скажи – ні- шкідливим звичкам».Всі присутні з задоволенням прийняли участь у вікторині , яку провела бібліотекар : «А чи все ти знаєш про тютюн ?».

Заходи в рамках проекту були проведені, як в стінах бібліотеки так і на спортивному майданчику. Масовий захід присвячений Дню прапора та 20-й річниці Незалежності України, який відбувся на площі біля будинку культури «Україна - свята і єдина», зібрав біля 200 мешканців села Новомиколаївка. В програмі вечора:Святковий концерт ;«Козацькі розваги» - змагання в рамках реалізації проекту «Здоровий спосіб життя».

На святі виступила сільський голова , яка в своїй промові звернула увагу на успішну роботу Новомиколаївської та Костянтинівської бібліотек –філій, по реалізації проектів підтриманних ЦСП компанії РУСАЛ .

Від всієї душі керівник проекту «Здоровий спосіб життя» Тетяна Стройко подякувала всім хто приймав участь у реалізації проекту підтриманого ОК РУСАЛ , сільський голова вручила подяки : Яковлєвій Л.І., Несторенко Т.І., Кравчук К .І., Балло А .В., Сидорову В.В., Дудник І.О. , Болдусевій М.Т. , Воробйовій Н.В. , Прибильській Є.М., Баришевій Л.А. , Андрію Кудіну . Подяку за матеріальну підтримку проекту отримали Наталія Тарабріна , Володимир -Скаржинець , Людмила Ришкова .

Крім великих масових заходів , які проходили в рамках реалізації проекту бібліотека провела ряд бесід :

«Серце та алкоголь» ;«Шкідливі звички» ;«Діти та алкоголь» .

Літературні огляди нової літератури : «Кинь курити сьогодні» ;«Життя на кінці голки»; «Тренуй своє тіло».

Години здоровя та фізкультури :«Загартування» ;«Футбол-теорія гри» ;«Волейбол-теорія , правила гри».

Великою популярністю серед читачів користуються книги :Аллен Карр. Легкий способ бросить курить ; Большая книга здоровья ; Как победить болезнь.

Фотогалерея
Кiлькiсть переглядiв: 723

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.