Маленькі користувачі Зеленогайської бібліотеки-філії у захваті від піщаної терапії.

2015-08-12

/Files/images/zelenogavska/DSCN8743.jpg

Маленькі користувачі Зеленогайської бібліотеки-філії у захваті від піщаної терапії.

Зеленогайська бібліотека сонячним ранком завітала до дитячго садка "Сонечко" з пропозицією проведення піщаної терапії для дошкільнят. Всі матеріали та інформацію щодо методики проведення, бібліотекар знайшла в інтернет центрі бібліотеки-філії. Отримавши підтримку вихователя Анастасії Мирошниченко захід пройшов дуже цікаво та весело, вологий пісочок стискали дитячі долоні та діти самі дивувались, які гарні композиції у них виходили, а якщо разом з дітьми граються і дорослі це заняття стає ще цікавішим.
Метод sandplay (дослівно – пісочна гра) сьогодні мало відомий в Україні. Він представляє незвичайну техніку аналітичного процесу, під час якої дитина (а інколи і дорослий) будує власний світ в мініатюрі з піску і невеликих фігурок. Це метод, що має за собою цікаве минуле, сталі основи теорії і техніки в сьогоденні і, сподіваємося, перспективне майбутнє.
Дитина виражає на піску те, що спонтанно виникає протягом заняття. В процесі роботи, дитина може змішувати пісок з водою, якщо їй необхідно сформувати горби, гори або створити різні вологі ландшафти, наприклад: болото. Крім того, в роботі використовується безліч мініатюрних фігур: людей, тварин, дерев, будівель, автомобілів, мостів, релігійних символів і ще багато іншого. Така безліч фігур і матеріалів необхідна для того, щоб дати дитині стимул-реакцію створювати власний світ.

Пісок – незвичайно приємний матеріал: коли ми занурюємо руки в сухий пісок, з’являється щось схоже на брижі на воді. Ми можемо також переносити пісок, створювати тонкі форми, вітер, які в сукупності викликають образи пустелі. Змішаний з водою, пісок стає темнішим і набуває якостей землі. Пісок стає стійким і йому можна надати форму. Так ми можемо створювати ландшафти або тривимірні структури всіх видів. Можна сказати, що дитині на годину надається невідомий всесвіт, усередині якого вона може створювати свій індивідуальний світ. Дитина не може розповісти нам про свої складнощі, як дорослий, але вона може зробити це за допомогою пісочних картин./Files/images/zelenogavska/DSCN8749.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 151

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.