Відкриття центру вільного доступу до інтернету в Українківскій бібліотеці-філії

/Files/images/ukrankvska/vdkrittya_ntrent_tsenrtu/5.jpg

21 листопада 2013 року в Українківській бібліотеці-філії централізованої бібліотечної системи Жовтневого району відбулася урочиста церемонія з нагоди відкриття пункту публічного доступу до інтернету та початку надання нових послуг. Під час заходу громаду села та завідуючу бібліотекою вітали заступник голови Жовтневої РДА з гуманітарних та соціальних питань Ткаченко О.І., сільський голова с. Українка Корнієнко Л.С.., директор КУ «ЦБС» депутат районної ради Остафійчук Т.Г., директор Українківської ЗОШ депутат районної ради Сушко С.І., голова профспілки СГВК «Авангард» Парфелюк О. Г., від сільських бібліотекарів Жовтневого району привітала Бердник Л.С.. Також зі святом присутніх вітали вокальними номерами учні 5-го класу Українківської ЗОШ та учень 10 класу Поперечний Олександр.

/Files/images/ukrankvska/vdkrittya_ntrent_tsenrtu/1.jpg

Відтепер мешканці с. Українка зможуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитися фільми, обмінюватися фотографіями, спілкуватися у програмі «Скайп», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб, тощо. У ході урочистостей було продемонстровано на практиці, як телефонувати рідним та близьким за допомогою «Скайпу» в інші міста та за кордон, надсилати повідомлення електронною поштою, здійснювати пошук інформації в мережі, ділитися фото та багато іншого.

/Files/images/ukrankvska/vdkrittya_ntrent_tsenrtu/10.jpg

Бібліотека отримала комплект комп’ютерного обладнання і підключилася до всесвітньої мережі в результаті перемоги у конкурсі програми «Бібліоміст». Вона приєдналася до понад тисячі сучасних бібліотек, які вже надають послуги і реалізовують проекти розвитку місцевих громад на основі інформаційних технологій. Участь бібліотеки у такому престижному конкурсі стала можливою завдяки фінансовій підтримці Жовтневої РДА. Адже в рамках програми для отримання 2 комплектів комп’ютерної техніки бібліотеці потрібно було виконати ряд умов серед яких модернізація електромережі відповідно до вимог програми – 2150 грн., підключення до мережі Інтернет та софінансування у вигляді 1 комплекту комп’ютерної техніки.

/Files/images/ukrankvska/vdkrittya_ntrent_tsenrtu/11.jpg

Громада села, на заході, щиро дякувала голову Жовтневої РДА за розуміння та підтримку бібліотеки у такій потрібній справі, як відкриття інтернет-центру.

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft – безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – програма, покликана поліпшити доступ населення України до інформації та навчити користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. До кінця 2013 р. понад 1900 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, проходять навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим, і передають навички населенню.

/Files/images/ukrankvska/vdkrittya_ntrent_tsenrtu/8.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.